Sklep z zabawkami i mój pierwszy domek

Zabawki dla dziewczynek zawitały do sklepu z zabawkami

Zabawki dla dziewczynek zawitały do sklepu z zabawkami

W sklepie z zabawkami na pewno znajdziemy sporo różnych zabawek dla dziewczynek, które będą zajmować i wciągać dziecko w ciekawe aktywności. Jednocześnie może być to sposób na to, by wspierać rozwój dziecka w różnych obszarach. Poza zabawkami, które spełniają zadania konkretne mamy także takie zabawki, które określić można jako zabawki - marzenia. Wśród dziewczynek na pewno takim marzeniem będzie domek dla lalek. Jak możemy zauważyć bardzo wiele dziewczynek podkreśla, że właśnie to o czym marzą to piękny domek dla lalki. Dokładnie tak było też ze mną. Od długiego czasu prosiłam rodziców o domek dla lalek, całkiem słusznie bo mam już całkiem sporo lalek i gdzieś mieszkać przecież muszą! Mama powiedziała, że do gwiazdki daleko a zajączek nie uniesie takiego domku więc zapytałam czy na dzień dziecka, sklep z zabawkami może mi zrobić prezent :)

Dobre zabawki na prezent dla dziecka

Dobre zabawki na prezent dla dziecka

Dobre zabawki dla dzieci powinny oczywiście spełniać różnorakie wymogi. Przede wszystkim powinny by to zabawki bezpieczne, trwale, kolorowe. Powinny one również sprawiać radość. Niezależnie od tego czy są to prezenty urodzinowe, upominki z innych okazji, czy chcemy kupować dziecku zabawkę po prostu bez konkretnego nadzwyczajnego wydarzenia.

Domek dla lalek ze sklepu z zabawkami

Domki dla lalek mają bardzo długą historię i już w pewnej grocie koło bardzo starego menhiru był domek dla lalek zbudowany przez kochającego tato jaskiniowca dla grzecznej dziewczynki. Taka przynajmniej jest moja interpretacja kilku kamieni jakie widziałam na wycieczce szkolnej do jaskiń. Bardziej prawdziwe historie na temat domków dla lalek możecie przeczytać TU > 

Domek dla lalek ze sklepu z zabawkami

Domek dla lalek może być te mniej konwencjonalnym wyborem, ale jest to też absolutne must have dla praktycznie każdej dziewczynki. Domek dla lalek zapewnia zabawę na wiele godzin i może się składać z wielu pięter oraz mieć wiele pomieszczeń o różnorakim przeznaczeniu. Do każdego z pomieszczeń można przygotować inne, niepowtarzalne mebelki, które będą odpowiadały za to, by stworzyć tam faktycznie świetne miejsce, w którym dziecko będzie miało inspirację do tego, by się bawić. Jednocześnie te mebelki można również dowolnie wyjmować oraz dowolnie przestawiać.

Różnorodność powierzchni, wielkości, kolorów, mebelków i różnorakich dodatków sprawia, że tak naprawdę domki dla lalek są jak prawdziwy skarb wśród zabawek. Nie tylko na bardzo długo będą one wciągać w świat fantazji, ale jednocześnie to również sposób na rozwijanie kreatywności, twórczości, myślenie przestrzenne. Zdecydowanie warto będzie je mieć w swoim zestawie zabawek dla dziewczynki.

 

Główny pisacz artykułu:

Roman Kowalik

Taka prowadzi sklep z zabawkami i ma w nim sporo zabawek dla dzieci. Większość z nich mogę tylko oglądać ale rozpakować mi nie pozwala!